Wykorzystanie betonu towarowego

Wykorzystanie betonu towarowego
Beton używany jest na wszystkich placach budowy, robi się za pomocą niego fundamenty i stropy, ale także drogi. Co warto wiedzieć na jego temat i jaki jego rodzaj wybrać? Kiedy możemy zastosować beton zwykły, a kiedy powinniśmy znaleźć firmę produkującą beton towarowy? Jeśli jesteś na etapie budowy biura to ten artykuł będzie dla Ciebie idealny.

Beton towarowy a beton zwykły – jaka to różnica?

Podstawową różnicę stanowi receptura tego tworzywa. Beton zwykły jest bardziej miękki niż beton towarowy. Ten pierwszy robiony jest z mineralnego kruszywa skalnego, takiego jak piasku, żwiru lub grysu, który jest następnie łączony z cementem. Beton towarowy spełnia konkretne normy i jest o wiele bardziej mocny. W jego formule są zawsze 2 typy kruszyw – drobne i grube, cement i woda, a także dodatki uszlachetniające. Dzięki temu jest bardzo sprężysty.
Ponadto beton zwykły najczęściej robiony jest na placu budowy bezpośrednio przed zastosowaniem, a beton towarowy produkowany jest na węzłach betoniarskich przykładowo w województwie Mazowieckim i transportowany na plac budowy w przeznaczonych do tego betonowozach. Przez te różnice beton zwykły ma zastosowanie w odmiennych miejscach niż ten towarowy.

Czy beton towarowy możemy zrobić samemu na budowie?

Produkowanie betonu towarowego dzieje się w zasadzie automatycznie. Maszyna odmierza proporcje i dodaje odpowiednią ilość kolejnych surowców. W ten sposób beton towarowy każdorazowo ma identyczny skład, przepisową konsystencję i solidność. Nie ma także możliwości pomyłki przy jego robieniu. Wytwarzany jest on przez fabrykę i jako gotowy wyrób przewożony na teren budowy.
Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest niezwykle trwały i jego koszt nie jest wygórowany, to użytkowany jest praktycznie na każdej budowie. Konstruując budynek sto razy bezpieczniej jest zamówić gotowy beton towarowy od producenta i nie porywać się z samodzielnym robieniem w betoniarce betonu zwykłego.

Skąd wziąć beton towarowy?

Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest niesamowicie popularnym tworem, na rynku mamy od groma jego producentów. Ważne jest aby przeczytać opinie o producencie, przed zrobieniem zamówienia. Nie ulega wątpliwości, że jakościowy beton towarowy znajdziesz w Sokołowie Podlaskim. Tu wiodącą firmą na rynku jest Bet-Bud – beton towarowy. Zdecydowana część fachowych wytwórni betonu posiada certyfikaty od niezależnych instytutów, przykładowo przez System Zakładowej Kontroli Produkcji oraz Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Spójrzcie także na to czy firma, od której planujecie robić zakupy, dowozi towar do wybranej przez Ciebie lokalizacji. W tym temacie na pewno nie zawiedziesz się na firmie Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego. 
Powrót na górę