Walcowanie gwintów i blach – o co w tym chodzi?

Walcowanie gwintów i blach – o co w tym chodzi?

Wedle definicji, gwinty są różnego typu nacięciami struktury, które wykonuje się na powierzchni walcowej lub stożkowej, zarówno na zewnątrz przedmiotu, jak i w wewnętrznej warstwie. Wbrew pozorom ich skuteczna produkcja nie jest łatwym zadaniem. Z tego powodu warto zapoznać się z jedną z najlepszych metod produkcji gwintów.

Czym jest walcowanie gwintów?

Walcowanie gwintów, bo o tej czynności piszemy, to metoda wykonywana na zimno. Polega na obróbce plastycznej danego przedmiotu przy pomocy profesjonalnych głowic. Walcowanie gwintów wykonuje się na bokach wszelkich okrągłych części.
Źródło: http://szlifmet.com/oferta/

Zalety tej technologii

Korzyści płynących z tego rozwiązania jest wiele. Wśród nich wyszczególnić można przykładowo sprawność oraz skuteczność działania, a także w miarę niskie koszty względem innych metod wytwarzania gwintów. Gwarantuje również znaczną trwałość wszelkich obrobionych elementów. Ponadto, o ile urządzenie służące do wałkowania działa sprawnie, to zapewnia idealny, niezmienny kształt wszelkich wytworzonych gwintów. Wszystko to składa się na fakt, że zdecydowanie warto skorzystać z tej metody produkcji.

Jeśli interesuje Cię ten temat, sprawdź również: walcowanie blach -> http://www.przemot.pl/
Powrót do góry