Walcowanie gwintów i blach – o co w tym chodzi?

Walcowanie gwintów i blach – o co w tym chodzi?

Wedle definicji, gwinty są różnego typu nacięciami struktury, które wykonuje się na powierzchni walcowej lub stożkowej, zarówno na zewnątrz przedmiotu, jak i w wewnętrznej warstwie. Wbrew pozorom ich skuteczna produkcja nie jest łatwym zadaniem. Z tego powodu warto zapoznać się z jedną z najlepszych metod produkcji gwintów.

Czym jest walcowanie gwintów?

Walcowanie gwintów, bo o tej czynności piszemy, to metoda wykonywana na zimno. Polega na obróbce plastycznej danego przedmiotu przy pomocy profesjonalnych głowic. Walcowanie gwintów wykonuje się na bokach wszelkich okrągłych części.

Zalety tej technologii

Korzyści płynących z tego rozwiązania jest wiele. Wśród nich wyszczególnić można przykładowo sprawność oraz skuteczność działania, a także w miarę niskie koszty względem innych metod wytwarzania gwintów. Gwarantuje również znaczną trwałość wszelkich obrobionych elementów. Ponadto, o ile urządzenie służące do wałkowania działa sprawnie, to zapewnia idealny, niezmienny kształt wszelkich wytworzonych gwintów. Wszystko to składa się na fakt, że zdecydowanie warto skorzystać z tej metody produkcji.

Powrót na górę