W jaki sposób przewozi się materiały sypkie?

W jaki sposób przewozi się materiały sypkie?

Przewożenie materiałów sypkich nie jest proste, z tego powodu, żeby było bezpieczne należy wziąć pod uwagę parę najistotniejszych czynników. Na szczęście na terenie Pruszcza Gdańskiego działa obecnie wiele firm transportowych. Jak przewieźć materiały sypkie? Czym charakteryzuje się rzetelna firma przewozowa?

Jak przebiega transportowanie materiałów sypkich?

Materiały sypkie można przetransportować na różne sposoby i za pomocą różnych pojazdów. Przewozi się je na przykład za pomocą statków czy barek rzecznych. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie się sprawdza – nie może być wykorzystane, gdy na trasie nie ma możliwości skorzystania z kanałów i szlaków wodnych. Kolejną opcją będzie transport kolejowy. Stosuje się do niego tradycyjne wagony odkryte. Rozwiązanie to nie sprawdzi się, jednak gdy pomiędzy punktem załadunku a miejscem docelowym nie ma torów kolejowych. Dlatego właśnie najchętniej wybieranym wyjściem jest transport samochodowy. Dzięki nowoczesnym i właściwie przygotowanym maszynom można sprawnie przewieźć wszelkie materiały sypkie. Przy lekkich towarach wykorzystywane są silosy jedno- lub wielokomorowe, a przy cięższych ładunkach – wywrotki, plandeki oraz samochody z nadwoziem samowyładowczym.

O czym należy pamiętać przy przewozie materiałów sypkich?

Żeby przewóz materiałów sypkich odbył się bezpiecznie, powinno się wziąć pod uwagę parę najważniejszych szczegółów. Przede wszystkim nie powinno się przewozić więcej materiału niż określa maksymalna ładowność maszyny. Dodatkowo materiał nie może pogarszać widoczności kierowcy. Ładunki sypkie powinno się dobrze ochronić, by w czasie przewozu się nie przemieszczały oraz tak by wywierały taki sam nacisk na osie pojazdu.

Czym wyróżnia się rzetelna firma przewozowa?

Powinno się wybrać dobrą firmę tak, by przewóz materiałów być zgodny z obowiązującymi przepisami. Najlepszym rozwiązaniem będzie funkcjonująca w obrębie województwa pomorskiego firma Emil-Trans – usługi transportowe. Charakteryzuje się ona głównie ogromnym doświadczeniem oraz indywidualnym podejściem do klientów. Przewóz materiałów sypkich odbywa się przy użyciu nowoczesnych, przystosowanych do tego pojazdów. Wykwalifikowana ekipa zajmie się przewozem materiałów takich, jak na przykład żwir, piasek, gruz czy pozostałości po niwelacjach terenów.

Powrót na górę