Siatki zgrzewane – ekonomiczne i wygodne rozwiązanie

Siatki zgrzewane – ekonomiczne i wygodne rozwiązanie

Nie można zaprzeczyć, że siatki zgrzewane są produktami, które są coraz powszechniej użytkowane w różnorakich branżach. Swoją renomę zawdzięczają niewygórowanej cenie oraz uniwersalności, którą z pewnością mogą się szczycić. Dowiedz się, jak tworzy się siatki zgrzewane z drutu stalowego i w jakich branżach się sprawdzają – wyjaśniamy wszystko po kolei!

Siatki z drutu – czy wiesz jak powstają?

Powstawanie siatek z drutu jest bardzo szybkie i sprawne. Najważniejszym tworzywem wykorzystywanym do ich produkcji jest drut stalowy. W praktyce cała siatka jest z niego wykonana i próżno szukać tworzyw innego rodzaju. Aby siatki zgrzewane cechowały się wytrzymałością i należycie się prezentowały, ważna będzie wysokiej klasy zgrzewarka wielopunktowa. Urządzenie to gwarantuje precyzyjne zginanie oraz łączenie ze sobą poszczególnych części druta. Dzięki temu tworzone siatki zgrzewane są wytrzymałe i mogą wystarczyć na niezwykle długi czas. Produkcja jest sprawna, pod warunkiem, że zgrzewarka wielopunktowa jest w doskonałym stanie – wtedy precyzja jest ogromna, a koszty stosunkowo niewielkie, w związku z czym takie siatki zgrzewane wydają się rozsądną inwestycją.

Siatki zgrzewane z drutu – gdzie się je montuje?

Siatki zgrzewane stosuje się w licznych branżach oraz dziedzinach gospodarki z niezwykle prostego względu – jest to rozwiązanie ze wszech miar funkcjonalne i wytrzymałe. Znosi najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne i charakteryzuje się długą żywotnością. Zachęcamy, aby odwiedzić stronę firmy Orstal -> link, aby dowiedzieć się więcej o procesie powstawania takich siatek oraz użytych w tym celu maszyn i technologii. Same siatki są bardzo opłacalną inwestycją w branży chemicznej, spożywczej czy w hodowli zwierząt. 

Powrót na górę