Przewierty sterowane – na czym polegają i kiedy warto skorzystać z tej technologii?

Przewierty sterowane – na czym polegają i kiedy warto skorzystać z tej technologii?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nowoczesne budownictwo nieustannie idzie do przodu i gwarantuje obecnie naprawdę dużo interesujących technologii, także takich, które wykorzystuje się podczas prac nad najbardziej ambitnymi inwestycjami. Wśród nich znaleźć można między innymi przewierty sterowane. Śląsk oraz okolice to region, który słynie z tego rodzaju technologii. Wyjaśniamy, z jakiego powodu przewierty sterowane są godne uwagi i kiedy warto się na nie zdecydować.

Jak robi się przewierty sterowane?

Zasada wykonywania przewiertów tego rodzaju jest bardzo prosta Przewiert sterowany wykonuje się pod powierzchnią gruntu, bez konieczności wykopów. Przeprowadza się go w dwóch etapach. Na samym początku stosuje się wiertło o niewielkiej średnicy, które wykonuje przewiert pilotowy. Następnie powstały w ten sposób tunel rozszerza się przy pomocy specjalnych urządzeń. Przewierty horyzontalne, inaczej przewierty kamionkowe, a dokładniej proces ich powstawania, można nadzorować na ekranie monitora, gdyż do maszyny obsługującej wiertło przymocowana jest sonda pozwalająca na dokładne jej sterowaniem. Dzięki temu możemy mówić o dużej skuteczności, efektywności oraz dokładności tej technologii. 

Przewierty sterowane to nie jest prosta sprawa. Zleć to profesjonalistom z http://zrib.com.pl.

Przewierty sterowane – zalety i zastosowanie

Przewierty sterowane są rozwiązaniem ze wszech miar uniwersalnym. Pozwala na realizację najbardziej skomplikowanych inwestycji praktycznie bezproblemowo i niezwykle sprawnie. Każdy przewiert sterowany wykonywany jest przy użyciu specjalistycznych, nowoczesnych narzędzi. Dlatego warto zdecydować się na przewierty sterowane nie tylko podczas największych planów budowlanych, ale także w stosunkowo niewielkich pracach przydomowych na prywatnej posesji. 

Powrót na górę