Od jakich czynników jest zależna cena OC?

Od jakich czynników jest zależna cena OC?

Osoby, które chcą ubezpieczyć swój samochód, muszą liczyć się z bardzo różnymi cenami, które są zależne od licznych kwestii. Wielu właścicieli pojazdów nie może odnaleźć się w zawiłościach w tej tematyce. Należy zdawać sobie sprawę, że tanie oc warszawa jest w zupełności w zasięgu ręki, lecz należy mieć na uwadze kilka rzeczy. 

Kto może liczyć na tanie OC?

Przede wszystkim na stosunkowo tanie OC mogą mieć nadzieję doświadczeni kierowcy, a także tacy, którzy nie wywołali nigdy żadnego wypadku. Ubezpieczyciele kładą nacisk na to, ile lat minęło od zdania egzaminu na prawo jazdy, gdyż wedle dostępnych statystyk, kierowcyw wieku mniej więcej dwudziestu lat są sprawcami największej ilości groźnych stłuczek w trakcie prowadzenia pojazdu. Dlatego młodzi ludzie, których doświadczenie za kółkiem nie jest przesadnie rozległe, muszą niestety mieć na uwadze, że na bardzo tanie OC będą musieli trochę poczekać. 

Marka pojazdu a cena OC

Bardzo podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o markę pojazdu. Według dostępnych statystyk, na tanie OC mogą liczyć, niezależnie od swojego doświadczenia, posiadacze samochodu marki Skoda, a najwięcej będą musieli zapłacić osoby, które poruszają się BMW. Różnica nie jest jednakowoż pod tym względem szczególnie duża. Trzeba pamiętać także, że jeśli masz na swoim koncie kolizję lub wypadek, który spowodowałeś, ubezpieczyciel może nie być zbytnio przychylny do Twojego wniosku i zaproponować bardzo drogie OC. Co ciekawe, niektóre firmy ubezpieczeniowe patrzą również na takie czynniki, jak miejsce zamieszkania oraz intensywność ruchu w miejscu, w którym klient porusza się najczęściej. 

Powrót na górę