Montaż piłkochwytów na boisku łatwiejszy niż myślisz

Montaż piłkochwytów na boisku łatwiejszy niż myślisz

Każde boisko powinno być przede wszystkim bezpieczne zarówno dla tych, którzy z niego korzystają, jak i tych, którzy przebywają w jego pobliżu. Umożliwiają to piłkochwyty, które często montowane są w niewłaściwy sposób. Jak montować piłkochwyty? Czy opłaca się nabyć taki sprzęt sportowy w dowolnym sklepie sportowym? Jaka jest jego cena? Wyjaśniamy wszystkie te kwestie!

Piłkochwyty – jakich błędów się wystrzegać?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest mocowanie piłkochwytów w zbyt bliskim sąsiedztwie ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Montowanie w taki sposób sprawia, że cały system traci stabilność. W konsekwencji słupki mogą nawet się przewrócić, stwarzając oczywiście ogromne zagrożenie. Zaopatrując boisko w piłkochwyty, dobrze jest postawić na profesjonalną konstrukcję, która wyposażona jest w specjalne zastrzały o poprzecznym przebiegu. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo całej konstrukcji, ale przekłada się też na odpowiednie napięcie siatki.

Piłkochwyty – inne porady na temat montażu oraz kupna

Żeby piłkochwyty wywiązały się ze swojej roli, warto montować je na systemie słupków umieszczonych w specjalnych tulejach , które przymocowane są do gruntu. To najlepszy sposób na to, aby piłkochwyty wyłapywały piłkę, a nie odbijały ją.

Należy mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach niezwykle dużo sklepów oferuje sprzęt sportowy tego typu. W wielu z nich cena jest naprawdę kusząca, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. Dlatego najbardziej opłaca się kupić piłkochwyty renomowanych producentów, które z pewnością świetnie spełnią swoje zadanie. Wydanie nieco większej ilości pieniędzy z pewnością niezwykle szybko odpłaci się nam jakością, jaką oferują profesjonalne piłkochwyty.

Powrót na górę