Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które znajdują zastosowanie w licznych gałęziach życia i gospodarki. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju konkretnego produktu oraz wachlarza jego zastosowań. Warto objaśnić, jakimi cechami wykazują się oba te rodzaje folii i gdzie jeszcze, poza workami foliowymi, znajdują zastosowanie. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Polietylen – do czego jest wykorzystywany i czym się charakteryzuje?

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z polietylenu. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. Z tego właśnie powodu folie te wykorzystywane są w licznych dziedzinach przemysłu oraz życia codziennego Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Trzeba wspomnieć również o takich produktach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz dziesiątki innych przedmiotów, na które napotykamy się podczas życia codziennego.

Chciałbyś wiedzieć, gdzie kupić worki foliowe i foliopaki? Sprawć ofertę producenta http://www.foldruk.net/ 

Jakie są różnice pomiędzy foliami HDPE oraz LDPE?

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że warto także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie wyjaśnić, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim różnią się one jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Powrót do góry