Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Piłka nożna to popularna gra zespołowa znana w każdym zakątku globu. To właśnie w piłkę nożną z chęcią grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko i piłka, ale też bramki piłkarskie (zobacz). Jak prawidłowo dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki zależne są od boiska, na którym będzie rozgrywany mecz. Największe dostępne w sprzedaży bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wówczas, gdy mecz zostanie rozegrany na pełnowymiarowym boisku. Orliki zlokalizowane na wielu osiedlach do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są trochę mniejsze: 2 metry wysokości oraz 5 metrów szerokości. W przypadku gry w futsal bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają tylko 3 metry szerokości i 2 metry wysokości.

Wybierając bramki piłkarskie, należy pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Solidna bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha jest silnie związana z bezpieczeństwem zawodników.

Powrót na górę