Ile kosztuje gaz diesla?

Ile kosztuje gaz diesla?

Wykorzystywanie paliwa gazowego w silnikach wysokoprężnych okazuje się w naszym kraju częste przynajmniej od dekady. A jednak sporo ludzi nieustannie pyta, na ile korzystna mogłaby być dla ich samochodu instalacja na gaz, a także gdzie najtaniej ją zamontować.

Gaz do ropniaka – czy to opłacalne?

Sporo rodzimych użytkowników dróg potwierdza, iż zakup auta z jednostką wysokoprężną podyktowały im entuzjastyczne oceny przyjaciół, zachwalających zdobyte w ten sposób nadwyżki pieniężne. Niestety, w ślad za podwyżką cen ropy, użytkowanie diesli staje się teraz o wiele mniej opłacalne niż dawniej. Właśnie dlatego posiadacze pojazdów skłaniają się ku kolejnej obiecującej opcji, jaką jawi się według nich diesel na gaz.

Czy gaz w ropniaku rzeczywiście jest wyjściem pożądanym? Fachowi mechanicy twierdzą, że w przypadku mniejszych aut osobowych – z pewnością nie. Wykorzystywane w nich jednostki czterocylindrowe nie potrafią odpowiednio zużytkować całego potencjału gazu ziemnego. Przeróbka silnika będzie zatem nieopłacalna.

Diesel na gaz (zobacz rozwiązania Elpigaz) sprawdzi się doskonale w samochodach charakteryzujących się potężnymi silnikami i znacznym przebiegiem, jak również wysokim spalaniem. Wydatek zwraca się bardzo szybko w odniesieniu do większych odległości i znacznego obciążenia. Łatwo zgadnąć, iż najbardziej zadowoleni z LPG bywają więc użytkownicy samochodów ciężarowych oraz pojazdów komunikacji miejskiej.

Diesel na gaz – ile może kosztować?

Przeróbka jednostki wysokoprężnej na gaz nie wydaje się działaniem przesadnie trudnym, ponieważ podejmuje się go sporo profesjonalnych warsztatów w całym kraju. Nadal jest dosyć kosztowne. Widełki cenowe zależą od rodzaju konkretnej instalacji, modelu samochodu oraz jednostki diesla. Montaż LPG do osobówki wyniesie nas ok. 5 tys. złotych. Jeśli mowa o ciężarówkach, koszty rosną często prawie dwukrotnie.

Powrót na górę