Elektrownie Wiatrowe – przyjaciel środowiska i wróg człowieka?

Kadłubka 41 szczecin
Elektrownie Wiatrowe – przyjaciel środowiska i wróg człowieka?
14

Views

Elektrownie wiatrowe służą do wytwarzania energii elektrycznej przy pomocy turbin wiatrowych, czyli generatorów napędzanych wiatrem. Energia tego typu pod względem ekologicznym jest czysta, ponieważ pozyskiwanie energii nie wiąże się z wykorzystaniem żadnego rodzaju paliwa.Znamy wiele innych źródeł energii odnawialnej, np. pompa ciepła. Żadne z nich jednak nie dają człowiekowi takich skutków ubocznych.

Jedyne nakłady energetyczne na budowę takiej elektrowni zużywane są podczas jej budowy. Funkcjonowanie elektrowni powoduje jednak nietypowe i trudne do sklasyfikowania oddziaływanie na środowisko otaczające samą elektrownię. W skali światowego zapotrzebowania na energię elektryczną, elektrownie wiatrowe dostarczyły ludziom 628 Twh co oznacza że wypełniły 2,7% ogólnoświatowego zapotrzebowania na energię. W Polsce elektrownie wiatrowe dostarczyły odbiorcom prawie 4 GW.

Infrastruktura elektrowni wiatrowych z samymi wiatrakami określana jest mianem farm wiatrowych lub parków wiatrowych, czasami zespoły wiatraków nazywa się siłowniami wiatrowymi.

Elektrownie Wiatrowe – przyjaciel środowiska i wróg człowieka?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Review Overview
User Rating:
0/5
(11 votes)
Written by admin