Dozownik mydła – czy można do niego nalać płynu dezynfekcyjnego?

Dozownik mydła – czy można do niego nalać płynu dezynfekcyjnego?

Dozownik mydła to w dzisiejszych czasach akcesorium będące na wyposażeniu niemal każdej łazienki, a przede wszystkim tych, które znajdują się w miejscach publicznych. Mnóstwo osób prywatnych oraz placówek publicznych decyduje się na to rozwiązanie. Dość ciekawą kwestią jest dyskusja odnośnie tego, czy dozownik do mydła funkcjonuje tak samo jak dozownik płynu dezynfekcyjnego i czy nie ma przeciwwskazań, by do niego nalać płynu antybakteryjnego.

Krótki przegląd typów dozowników do mydła

Rzecz jasna nie zepsuje to urządzenia, natomiast o wiele bardziej zaleca się przeznaczony do tego dozownik płynu. Dozownik mydła znacznie lepiej odnajdzie się w swojej pierwotnej roli. Zanim jednak podejmiesz się zakupu takiego urządzenia, warto zapoznać się z charakterystyką dostępnych modeli i rodzajów takowych. Oferta na rynku jest bowiem rozległa i bardzo ciekawa.

Przede wszystkim mamy dla przykładu automatyczny dozownik mydła, który jest niezwykle wygodną opcją. Gwarantuje przy tym znaczący komfort w zakresie higieny, który jest szczególnie wymagany w placówkach publicznych. Drobną wadą tego rozwiązania jest fakt, że trzeba dbać o jego zasilanie. Znacznie tańszą opcją jest dozownik do mydła, który działa po naciśnięciu przycisku. Są dostępne modele, w których do wciśnięcia trzeba użyć dłoni, ale także dozowniki łokciowe. 

Na jaki dozownik mydła się zdecydować?

Dobrze jest w związku z tym kupić bezdotykowy dozownik do mydła? To zależy od naszych potrzeb oraz dostępnej kwoty. Tak samo sprawa się prezentuje, jeśli chodzi o dozownik do płynu. Należy zdecydować się na opcję, która mieści się w zasięgu naszych funduszy. Do domu wystarczy dozownik dotykowy, gdyż dzielimy toaletę jedynie z innymi mieszkańcami; nieco inaczej kwestia ta wygląda, kiedy bierzemy się za wyposażenie toalety w firmie czy innego rodzaju miejscu publicznym, w którym przebywają dziesiątki ludzi. 

Powrót do góry