Czym się cechuje i do czego służy geomembrana EPDM

Czym się cechuje i do czego służy geomembrana EPDM

Na samym początku warto wyjaśnić ów tajemniczy skrót. EPDM to inaczej – w tłumaczeniu z języka angielskiego – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. Niezbyt dużo może to mówić przeciętnemu Kowalskiemu, zatem przychodzimy z wytłumaczeniami. Jest to polimerowe tworzywo, które znajduje coraz więcej zastosowań w nowoczesnym przemyśle budowlanym, ale swoją popularność zyskało już jakiś czas temu. Główną cechą tego materiału jest przede wszystkim jego umiejętność zniekształcania oraz powrotu do poprzedniego stanu, nie ponosząc przy tym jakichkolwiek uszkodzeń.

Cechy gomembrany

Jeśli chodzi o pozostałe właściwości, to geomembrana EPDM z pewnością może pochwalić się dużą odpornością na niesprzyjające warunki pogodowe, zwłaszcza na bardzo wysokie i niskie temperatury. Ponadto materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały na rozciąganie.

Gdzie przydaje się geomembrana?

Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są stosowane w szczególności w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, między innymi dachów, ale również stawów, basenów oraz we wszelakich innych zbiornikach. Izolacja zbiorników to nie jedyne, co gwarantuje geomembrana. Należy powiedzieć także o takich kwestiach, jak na przykład izolacja składowisk oraz innych miejsc tego typu.

Zgrzewanie folii – do kogo warto się skierować?

Jeśli poszukujesz firmy świadczącej takie jak zgrzewanie folii i zależy Ci, aby cena danego zlecenia była stosunkowo niska, powinieneś zgłosić się do fachowców. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia możesz mieć gwarancję, że zlecenie zostanie skończone szybko, sprawnie i wynik końcowy niezwykle cię usatysfakcjonuje. Dobrze jest postawić na wiedzę oraz doświadczenie, gdyż są to cechy niezbędne w tej branży, jaką jest geomembrana EPDM.

Powrót na górę