Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie. Tylko czy dla każdego?

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie. Tylko czy dla każdego?

Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że zużycie paliwa tego typu pojazdu jest niezwykle pokaźne. W związku z tym firma musi pokrywać abstrakcyjnie wysokie rachunki za paliwo. Warto zatem zastanowić się, czy ciężarówka na gaz zapewni wymierne zyski i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Jaki gaz do diesla?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, jakiego rodzaju gaz będzie idealny do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek z pewnością będzie zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie niemal na porządku dziennym. Koszty montażu tego rodzaju instalacji nie są szczególnie wysokie, a wszelkie badania dowodzą, że niezwykle szybko się one zwracają – tak samo sytuacja wygląda zresztą jeśli chodzi o LPG w autach osobowych. 

Gaz do diesla w ciężarówce – zalety

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, czego dowodem są różnorakie wyliczenia. Nade wszystko dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością rodem z filmów fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest znakomitym rozwiązaniem także z tego powodu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu zmniejsza poziom głośności wytwarzany przez ciężarówkę, a jak również zmniejsza emisję CO2 do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.

Powrót na górę