Agregaty prądotwórcze na gaz ziemny – z jakich względów opłaca się je mieć?

Agregaty prądotwórcze na gaz ziemny – z jakich względów opłaca się je mieć?

Agregat prądotwórczy ma wiele zalet, dlatego jest coraz częściej wybierany. Znajduje zastosowanie szczególnie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu lub, w przypadku awarii prądu. Jednak w sklepach dostępnych jest wiele różnych wariantów agregatów, co wiele osób wprowadza w zakłopotanie. Ponadto należy koniecznie zwrócić uwagę na parę podstawowych parametrów, gdyż dzięki temu urządzenie będzie w pełni funkcjonalne i przydatne. Jak działają agregaty prądotwórcze? Do czego są używane? Jaki agregat prądotwórczy będzie odpowiedni?

Jak działają agregaty prądotwórcze?

Podstawowym celem urządzenia jest generowanie prądu elektrycznego. Sprzęt można podzielić na trzy elementy. Pierwszą z nich jest silnik spalinowy. To właśnie on dostarcza odpowiedniej ilości energii, co jest możliwe dzięki spalaniu paliwa. W każdym agregacie nie może zabraknąć również prądnicy. Dzięki niej ruch obrotowy silnika jest przekładany bezpośrednio na energię elektryczną. Żeby prąd mógł zostać wykorzystana dalej, niezbędne jest dodatkowo przekształcenie go na przemienny typ energii, zajmuje się tym ostatnia część agregatu – falownik.

Agregat prądotwórczy – kiedy się go używa?

Urządzenia można znaleźć są głównie w miejscach pozbawionych prądu. Wykorzystywane są choćby w lesie, na placu budowy czy podczas robót drogowych. Niezwykle chętnie agregaty używane są również jako awaryjne źródło prądu. Wiele osób posiada urządzenie w domu jednorodzinnym czy letniskowym, w których często mają miejsce przerwy w dostawach prądu.

Agregaty prądotwórcze – podział ze względu na typ silnika

Wśród agregatów można spotkać rozmaite typy silnika, najchętniej wybierany jest:

Silniki diesla

uważane są za wyjątkowo proste i pozwalające oszczędzić energię rozwiązanie, urządzenie jest bardzo sprawne – jedyną wadą będą trudności w uruchomieniu urządzenia w niskich temperaturach.

Silniki benzynowe dwusuwowe

Chociaż taki typ silnika jest bardzo solidny i nieskomplikowany, może być nieco przestarzały, skutkiem czego jest nierówna praca.

Silniki benzynowe czterosuwowe.

Są wyjątkowo chętnie wybierane ze względu na równomierną oraz wydajną pracę, a dzięki odpowiedniej mocy urządzenie uruchomi się też w temperaturach poniżej zera.

Agregaty prądotwórcze na propan-buta – co dobrze jest na ich temat wiedzieć?

Jednym z popularniejszych rozwiązań są urządzenia zasilane propanem-butanem. W takim modelu propan-butan doprowadzany jest z przydomowej instalacji lub ze specjalnego zbiornika. Stosowanie agregatu na propan-butan jest wydajne i atrakcyjne cenowo. Agregat jest również ekologiczny i, w porównaniu do innych rodzajów, niezawodny. Urządzenia na gaz ziemny są żywotne – dzięki temu, że podczas spalania nie wydzielają się związki, które wywołują korozję tłoku, głowicy czy zaworów.

Polecany producent to Himoinsa – agregaty prądotwórcze na gaz i nie tylko. 

Jakie są rodzaje agregatów prądotwórczych?

Agregaty prądotwórcze można też podzielić w zależności od konstrukcji. Najczęściej używane są warianty stacjonarne. Pozwalają one wygenerować najwięcej energii, jednak trzeba pamiętać, że ich przetransportowanie w inne miejsce może być utrudnione. Z tych powodów klienci, którzy szukają mobilnego modelu wybierają zwykle wariant przenośny. Charakteryzuje się on wygodnymi uchwytami oraz kołami. Innym wyjściem jest też walizkowy agregat. Jego nazwa wskazuje na wygodny kształt urządzenia, które ma uchwyt i jest wyjątkowo poręczne.

Z jakich powodów warto kupić agregat prądotwórczy?

Główną zaletą agregatu jest generowanie najwyższej jakości energii elektrycznej przy jednoczesnych niewielkich stratach w produkcji. Dzięki temu możliwe jest wydajne generowanie prądu elektrycznego nawet dla całego przedsiębiorstwa w czasie długiej przerwy w dostawach energii. Kolejną dużą korzyścią będzie niewielka cena utrzymania agregatu, gdyż jest on zasilany paliwem. Sam zakup to też niewielki wydatek. Wysokiej jakości agregat prądotwórczy można dostać już w cenie paru tysięcy. W sklepach można znaleźć wiele modeli oraz rodzajów urządzeń, każdy może dopasować urządzenie idealne do swoich potrzeb.

Gdzie można kupić agregaty prądotwórcze?

Współcześnie dużo firm zajmuje się sprzedażą agregatów prądotwórczych. Żeby jednak zyskać gwarancję niezawodności oraz wysokiej jakości urządzenia, podczas wybierania dobrej firmy dobrze jest wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych parametrów. Po pierwsze przedsiębiorstwo powinno być długo na rynku, ponieważ wiąże się to z wieloletnim doświadczeniem. Liderzy zapewniają sprzęty, które charakteryzują się efektywną pracą, a w dodatku będą sprawne przez wiele lat. Powinno się przejrzeć opinie o firmie, które dostępne są w Internecie, gdyż są one potwierdzeniem rzetelności oraz wiarygodności marki.

Powrót na górę